Статті

Еко-графіті – малюнки та написи мохом

28.06.2015

Ландшафтні архітектори дуже часто стикаються з ситуацією, коли потрібно задекорувати неприглядну обшарпану будівлю або вертикальну стіну, яка псує вигляд подвір’я. В таких випадках прийнято використовувати принципи вертикального озеленення. Вертикальне озеленення є поширеним і доступним засобом декорування різноманітних споруд і будівель. У ландшафтному дизайні воно відіграє значну роль, не поступаючись деревам, чагарникам і декоративним композиціям.
В даній статті ми розповімо про один з модних і актуальних видів декорування вертикальних поверхонь.
Стіну або огорожу в саду можна прикрасити написом з самого справжнього живого моху, який завжди виглядає природно і дуже цікаво. Мох найкраще росте в тіні, на кислих грунтах і там де багато вологи. Мох не має коріння, і тому може рости на твердих плоских поверхнях і саме ця особливість дозволяє вирощувати живі графіті. Щоб виростити мох вдома не треба докладати особливих зусиль, адже мохи є вічнозеленими невибагливими рослинами, стійкими до впливу комах і хвороб, вони не потребують особливого підживлення і добре реагують на перепади температур.Щоб зробити напис на стіні з зростаючого моху ніяких особливо хитрих інструментів і матеріалів не потрібно. Все досить просто і доступно. Єдине що потрібно це час і наполегливість. Зате результат радуватиме око довгі роки. Відразу можна сказати, що виходить красиво, а головне легко, швидко і найголовніше – недорого.

  Як правило, графіті – досить недовговічний вид мистецтва, але британська художниця Анна Гарфорт (Anna Garforth) схоже, зуміла знайти спосіб продовжити життя своїм творам. Вона робить незвичайні зелені графіті з моху. Майданчиком для творчості художниці найчастіше стають стіни старих обшарпаних будівель, які псують зовнішній вигляд лондонських вулиць. Замість традиційних фарб у балончиках Анна використовує спори моху, які добре приживаються на будь-якій поверхні. Вологий клімат Лондона дозволяє моху достатньо швидко розростатися, і послання художниці з часом перетворюються в гарні зелені стіни.

 

Графіті з моху, ще називають зелені графіті або еко-графіті . Живе графіті росте на різних поверхнях і є досить модним і екологічним напрямком в сучасному ландшафтному дизайні.
Сьогодні словом «графіті» називають будь-яку творчість на стінах, асфальті та інших вуличних предметах. Професійно вони все ж поділяються на дві гілки – продряпані написи і малюнки (термін походить від італійського дієслова “graffiare” – “дряпати”), і виконані фарбою “діпініті” або спрей-арт.
Малюнки з моху в стилі спрей-арт виглядають просто неймовірно: на тінистих і вологих стінах з’являються дивовижні зелені і пухнасті картини і слова. Еко-графіті на стінах – чудова ідея, яка напевно сподобається садівникам і ландшафтним дизайнерам. Авторами ідеї малюнків на поверхнях з моху є наші зарубіжні колеги.

Один із вдалих прикладів еко-графіті – роботи Елен Ноддінг (Elen Nodding). Старовинний шрифт на старих, вищерблених цеглинах виглядає дуже вдало, підкреслюючи історичну цінність раніше безіменної стіни.
А бельгійський дизайнер Стефан де Струк (Stefan de Struсk) віддав перевагу традиційному “графіті”, перетворюючи сирий замшілий бетон містечка Лувен в приголомшуючі уяву зелені полотна. У своїй роботі Стефан користується фантазією і потужним струменем води, утвореним насосом високого тиску. Видаляючи зі стіни зайвий мох, дизайнер залишає стильні геометричні візерунки, абстрактні розписи, зображення фантастичних істот і справжні сюжетні комікси.

 

Зелені графіті – це вертикальне озеленення без зайвих витрат, яке допомагає надати художній вигляд старим непривабливим стінам і подарувати їм другу молодість. Ось такий він, виявляється, красивий і корисний мох в саду. Найбільш красиво виглядають композиції з моху в саду у міжсезоння, адже мох – вічнозелена рослина. Ранньою весною і пізньою осінню зелений оксамит зробить ваш сад казково красивим.

You Might Also Like