Статті

Сади на дахах – зелені оазиси в сучасному місті

16.07.2015

zelenyi dach -werhСучасне місто наступає на природу небаченими досі темпами. Все менше залишається в його межах землі, не зайнятої забудовою і не скованою асфальтом, а повітря  забруднюється викидами газів. Рослинам міського середовища, практично не залишається місця.

Прекрасною альтернативою з цієї ситуації є сади на даху. Рукотворні зелені оазиси, створені на дахах спеціалістами, рятують жителів міст від загазованого повітря, є  зеленими фільтрами, острівцями справжньої природи, що несуть спокій і красу. Зелені дахи – це одна з областей ландшафтної архітектури, що знаходиться на стику традицій і найсучасніших технологій.

“ZAGart Design” пропонує технологічно вивірені рішення для створення садів на даху, що відповідають всім естетичним, екологічним і функціональним вимогам.schema shariv zelenogo dachu 1

Залежно від функціонального призначення, бажаного естетичного результату, навантажень на покрівлю та методів будівництва озеленення дахів буває екстенсивне та інтенсивне.

Перше використовує тільки горизонтальні елементи: трав’яний газон, грунтопокривні рослини, які не потребують особливого догляду, а також декоративні підсипки, деревну кору і мощення.

Екстенсивні “зелені покрівлі” практично дуже прості і малозатратні в експлуатації.

Інтенсивне озеленення припускає наявність на даху вертикальних елементів: дерев і чагарників, декоративних водойм, ігрових майданчиків і пергол.

 

Сад на даху з багатошаровою структурою вимагає серйозного підходу не тільки в процесі будівництва, але й відносно догляду, включаючи регулярний полив і підживлення рослин. Оснащення системою поливу в цьому випадку є обов’язковим.

Особливості та переваги садів на дахах.

zelenyi dach 5До основних переваг озеленення дахів можна віднести хорошу тепло- і звукоізоляцію.

В будинку під зеленою покрівлею влітку прохолодно, а взимку – тепло. Ця особливість є доречною і актуальною для різних кліматичних зон. Та й звукоізоляція такого даху заслуговують на найвищу оцінку. Озеленені покрівлі поглинають дощову воду, зменшуючи навантаження на каналізаційні системи і запобігають змішуванню відносно чистої дощової води  зі стоками.

Сади на дахах, значно знижують потребу в кондиціонуванні та значно продовжують термін експлуатації покрівлі.

Це можна пояснити тим, що гідроізоляційна частина покрівельного пирога не піддається механічним впливам, до перепадів температури, нерівномірного нагрівання і, як наслідок, деформації, а також дії прямих сонячних променів, і УФ-випромінювання.

Крім того, “зелені дахи”  прикрашають забудову і є екосистемою для фауни міста.

Спеціалісти “ZAGart Design” з радістю допоможуть створити на даху вашого будинку не тільки сад, але й цілу  відпочинкову зону з фонтаном, альтанкою та іншими елементами ландшафтного дизайну.

 

You Might Also Like